info@afrikosbugnai.lt

+370 (659)­ 96278

Fono muzika

Būgnų

Apie mus

  Perkusijos studija “Afrikos būgnai” išmokys groti djembe būgnais kiekvieną!

  Ateikite ir įsitikinkite!  Studija “Afrikos būgnai”, tai pirmoji kompanija skirianti ypatingą dėmesį Afrikos būgnų muzikai ir siekianti su ja supažindinti aplinkinius.

 Apie mus kiekvienas susidaro savitą ir individualų įspūdį: vienas žmogus gali perprasti grojimo būgnais subtilybes labai greitai, kitas išmokti groti būgnais laisvai gebės tik įdėjęs šiek tiek pastangų. Tačiau kiekvienas turi galimybę pabandyti sukurti muziką – užburiančią, užvedančią arba atpalaiduojančią, bet svarbiausia – individualią.

 Groti būgnais renkasi moksleiviai, studentai, vakarais iš kostiumų išlendantys vadovai ir namų šeimininkės! Kiekvienas atranda savo poliritmijos pasaulį, savo skambesį ir gali tuo mėgautis vienas arba užvesti draugus.

 “Afrikos būgnų” studija organizuoja individualius ir grupinius užsiėmimus, rengia pasirodymus renginiuose ir per asmenines šventes, supažindindindama Jus su nepakartojamu ir vienu populiariausiu Mandinka tautos muzikiniu paveldu – djembe būgnais.

  Mes suteikiame galimybę prisiliesti prie afrikietiškų ritmų bet kokio amžiaus, išsilavinimo, pažiūrų ar nuotaikos žmonėms.

Mūsų vizija – pristatyti naują muzikinę komunikacijos priemonę – Vakarų Afrikos djembe būgnus.

Misija – suburti afrikos būgnų mylėtojų bendruomenę.

Tikslas – suvienyti būgnų muzikos mylėtojus, išmokyti groti besidominčius ir atstovauti V. Afrikos būgnų muzikos bendruomenę Lietuvoje.

GEDIMINAS MAČIULSKIS

 steigėjas/mokytojas

 2009 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, mušamųjų instrumentų atlikėjo klasę. Ilgą laiką dirbo Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre.

 Artimiau su afrikietiška muzika susipažino 2003 m., kai dalyvavo festivalyje „PerKumania“ Prancūzijoje. Ten pirmą kartą pamatė gyvą, užburiantį, pavergiantį ir pritrenkiantį afrikietiškų būgnų ansamblio pasirodymą. Ilgai svarstęs apsisprendė ir pasirinko Afrikos būgnų muzikos kultūros kryptį ir ėmė entuziastingai ir kryptingai specializuotis djembe, kenkeni, sangban ir dunun būgnų muzikoje.

  Bendradarbiavimas su kolegomis, pasekėjais ir mokiniais yra itin glaudus, ypač įkvepiantis yra lietuvių muzikantas Remi Uzdras. Jis jau ilgą laiką gyvena Londone, bet visada mielai grįžta į Lietuvą ir kartu veda Afrikos būgnų seminarus, dalijasi savo žiniomis ir naujais grojimo įgūdžiais.

 G. Mačiulskis toliau tobulinasi Babara Bangoura (Gvinėja), Mousse Drame (Malis), “petit” Adama Diarra (Malis), Sidiki Camara (Malis), Harouna Dembele (Dramblio Kaulo krantas),  Khalifa Conte (Senegalas), Abdoulay Sanfo (Burkino Faso), Mohamed Gaspard Conde (Gvinėja) vedamuose seminaruose. Pastoviai lankosi įvairiuose užsiėmimuose  Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje, Olandijoje, Prancūzijoje, Italijoje.

  Festivalyje „Afrikos dienos 2011” vedė mokymus ir pastebėjo, kad žmonės domisi būgnų muzika, jiems ji padeda atsipalaiduoti ir teikia džiaugsmo. Netrukus G. Mačiulskis nusprendė įkurti perkusijos studiją “Afrikos būgnai”. Studijos įkūrimo tikslas – noras pasidalyti savo profesionaliomis žiniomis apie afrikietišką muziką su kitais, pristatyti naują komunikacijos priemonę – būgnus – ir suburti naują bendruomenę, kuri domėtųsi ir skleistų Afrikos būgnų muziką Lietuvoje.